Spectacolul organizat de Primăria Rovinari – dedicat doamnelor | Primăria oraşului Rovinari

Primăria Rovinari împreună cu Casa de Cultură şi Biblioteca Rovinari au organizat duminică 7 martie un super spectacol folcloric dedicat tuturor domnişoarelor şi doamnelor din oraşul Rovinari, cu ocazia zilei internaţionale a femeii. Spectacolul s-a desfăşurat la Casa de Cultură cu începere de la ora 18.00 şi s-a încheiat la orele 22.00. Intrarea a fost liberă, în sală fiind aproximativ 500 de spectatori. Printre spectatori s-au aflat atât Primarul oraşului Rovinari, Dorin Filip, cât şi Viceprimarul Chivu Laurenţiu. La spectacol au fost invitaţi artişti consacraţi ai muzicii populare, atât din Gorj cât şi din afară, printre care Sanda Argint, Nina Predescu, Nicoleta Lăcătuşu. În sală s-au dăruit flori tuturor domnişoarelor şi doamnelor. Spectacolul a fost înregistrat şi urmează să fie difuzat în cadrul emisiunii „Un pahar favorit” de către postul de televiziune Favorit TV.