Concurs de ciclism organizat de 1 mai | Primăria oraşului Rovinari

Primăria şi Consiliul Local Rovinari alături de Casa de Cultură şi Biblioteca Rovinari organizează duminică 1 mai 2011, cu începere de la ora 11.00 un concurs de ciclism.

Concursul va consta într-o singură probă (viteza), desfăşurânduse contracronometru; vor fidouă categorii de vârstă: juniori (8-17 ani) şi seniori (18-99 ani); traseul va fi: Str. Jiului – Str. Termocentralei – Str. Tineretului – Str. Muncii; punctul de start/sosire va fi vis-a-vis de Restaurantul Jiul; vor participa la concurs doar concurenţii înscrişi, pentru cele două categorii; se vor acorda diplome şi premii câştigătorilor; înscrierile se pot face până la data de 29.04.2011 orele 14.00, la sediul Casei de Cultură (sediul primăriei etajul 2), zilnic între orele 08.00-16.00.

Printre participanţii acestui concurs de ciclism se vor număra: primarul Dorin Filip şi viceprimarul Chivu Laurenţiu.