Persoane cu funcţie de decizie – Conflict de interese | Primăria oraşului Rovinari

Persoanele cu funcţii de decizie în autoritatea contractantă cu privire la organizarea, derularea şi finalizarea procedurilor de achiziţie publică, respectiv toate persoanele care aprobă/semnează documente emise în legătură cu sau pentru procedurile de achiziţie public, inclusiv persoanele care aprobă bugetul aferent autorităţii contractante, necesar finanţării contractelor ce face obiectul procedurilor de achiziţie publică, sunt:

Primar: Jr. Dorin Filip
Viceprimar: Ing. Chivu Laurenţiu
Administrator Public: Jr. Podaru Constantin
Director Executiv – Direcţia Economică: Ec. Ungureanu Ion
– Director Executiv – Direcţia Administrare Patrimoniu: Ing. Iosu Vasile-Cosmin
Şef Birou Investiţii, Servicii Curente, Protecția Muncii: Ing. Isac Polina
Şef Serviciul Public de Asistenţă Socială: Ec. Cincă Daniel
– Şef Serviciul Protecţie Civilă, Situaţii de Urgenţă: Ing. Maria Marius
Consilieri Compartiment Achiziţii Publice Finanţări Externe: Jr. Negreanu Gheorghe, Ec. Strinu Aristică-Gabriel
Consilieri locali: Becheru Vasile, Chiru Ştefania-Adina, Creţan Ileana, Duță Nelu, Frăţilescu Nicolae, Golu Tiberiu, Mihai Florin-Marian, Pistolea Constantin, Radu Dorina, Staicu Eugeniu-Mihai, Rusu Neculai, Tănase Gigi, Ungureanu Dumitru-Florian, Vișan Elena, Vodislav Claudiu-Dorinel, Dănescu Gigi.