"Şcoala Altfel" ' ocazia elevilor de a vizita Primăria Oraşului Rovinari | Primăria oraşului Rovinari

În cursul zilei de ieri, un grup de elevi ai Colegiului „Gheorghe Tătărescu”, însoţiţi de cadre didactice, au vizitat Primăria Oraşului Rovinari. Vizita a făcut parte din săptămâna „Şcoala Altfel”. Elevii au vizitat Sala de Şedinţe a consiliului local, cabinetul primarului, precum şi birourile viceprimarului, administratorului public, contabilitate, urbanism, protecţie civilă.

Elevii au stat de vorbă cu primarul Dorin Filip, viceprimarul Chivu Laurenţiu, administratorul public Constantin Podaru, contabilul şef Ion Ungureanu, şefii de birouri şi funcţionarii publici. Acestora li s-a explicat activitatea fiecărui birou vizitat, în contextul actual al administraţiei publice locale.

Etichete