Târg de Iarnă la Școala Gimnazială Nr. 1 Rovinari | Primăria oraşului Rovinari
Pagina contact
Arhivă
Adrese diverse

Târgul de iarnă aflat la a șaptea ediție a devenit o tradiție la Școala Gimnazială Nr. 1 Rovinari și este organizat de cadrele didactice de la învățământul primar pentru a veni în sprijinul copiilor din această  școală care au nevoie de noi . Ca în fiecare an, elevii claselor primare au lucrat cu mult drag și simț de răspundere obiecte deosebite pe care le-au expus la acest eveniment.

Curtea școlii  a fost neîncăpătoare în data de 4 decembrie 2012, pentru  expoziția  cu obiecte din materiale reciclabile, cât  și pentru mulțimea vizitatorilor. Finalitatea târgului a fost pe 6 decembrie, de Moș Nicolae, când un număr de 28 de elevi  din școala noastră, orfani și cu alte probleme sociale, au primit daruri frumoase constând în haine, dulciuri și jucării. Mulțumim copiilor, părinților, cadrelor didactice și comunității locale care au fost alături de noi !

    
Cauta
Retele Sociale