Dorin Filip nominalizat primarul anului în România, pentru anul 2011 | Primăria oraşului Rovinari

La sfârşitul săptămânii trecute, „Revista Română de Administraţie Publică Locală” a organizat la Bucureşti „Gala Administraţia Locală la Înălţime”. Primarul oraşului Rovinari, Dorin Filip a fost nominalizat la trei secţiuni:

– Primarul anului în România;

– Cel mai bun primar de oraş din România;

– Cel mai bun primar de oraş din Regiunea Sud – Vest Oltenia.

În urma evaluării activităţii domniei sale şi a proiectelor instituţiei pe care o reprezintă, Dorin Filip a obţinut locul II la Categoria „Primarul Anului în România”, pentru anul 2011. Premiul constă în suma de 15000 euro, pe care Dorin Filip o va investii într-un părculeţ de joacă, pentru copiii din oraşul Rovinari.

La decernarea premiilor a fost prezent viceprimarul Chivu Laurenţiu care a ridicat premiul, primarul Dorin Filip preferând să fie prezent la aniversarea vârstnicilor din Rovinari.

Pentrua a vedea toţi câştigătorii „Galei Administraţia Locală la Înălţime” click aici.