Primăria Rovinari colindată de sărbători | Primăria oraşului Rovinari

Săptămâna trecută Primăria Rovinari a fost colindată de câteva grupe de copii de la grădiniţele din localitate. Cei mici au colindat atât primarul oraşului Rovinari cât şi funcţionarii publici aflaţi la serviciu. Fiecare micuţ a primit câte o plasă cu dulciuri din partea primarului şi consiliului local.

Mai mult decât atât Primăria şi Consiliul Local Rovinari împreună cu Casa de Cultură şi Biblioteca Rovinari au organizat miercuri 21 decembrie la Catedrala Ortodoxă „Sf. Împăraţi Constantin şi Elena” din Rovinari, un concurs de colinde la care au participat elevii unităţilor de învăţământ din oraşul Rovinari.

Tuturor acestor colindători Moş Crăciun le-a oferit cadouri în primul rând pentru colindele cântate, dar şi pentru faptul că pe parcursul acestui an au avut un comportament ireproşabil.