Începutul anului școlar întâmpinat cu bucuria și emoția revederii | Primăria oraşului Rovinari

Aproximativ  3000 de elevi au început școala în Orașul Rovinari. Aceștia au fost prezenți la deschiderea noului an școlar, oficiat în cadrul tuturor unităților de învățământ din oraș.

Primarul orașului Rovinari, Dorin Filip, a fost prezent la deschiderea noului an școlar, la Colegiul „Gheorghe Tătărescu”, unde a susținut un discurs de bun venit tuturor elevilor, urându-le totodată succes în noul an școlar, precum și rezultate bune la învățătură.

Noul director al Colegiului, Fârță Dumitru, a transmis tuturor celor prezenți – elevi, părinți și profesori mesajul domnului inspector general școlar al județului Gorj.