Gala Regională de Box – Memorialul „Titu Folcuţi” la ediţia a IV-a | Primăria oraşului Rovinari

Primăria şi Consiliul Local Rovinari împreună cu Casa de Cultură şi Biblioteca Rovinari au organizat sâmbătă 14 septembrie cea de-a IV-a ediţie a Galei Regionale de Box – Memorialul „Titu Folcuţi”. La eveniment au participat cluburi sportive cu tradiţie în box din: Craiova, Râmnicu Vâlcea, Timişoara, Târgovişte, Tg.-Jiu, Rovinari.

Gala a început cu intonarea imnului de stat al României, după care s-a ţinut un moment de reculegere în memoria celui care a fost Titu Folcuţi. Soţia lui Titu Flocuţi a fost prezentă şi la această ediţie a galei de box, primind un trofeu din partea organizatorilor. Au mai fost premiaţi Ninel Geică şi Petrişor Gănănău pentru întreaga contribuţie adusă boxului gorjean.

Sportivii Clubului Sportiv Jiul Rovinari au împărţit pumni în stânga şi-n dreapta, dominând această gală de box mai clar ca niciodată.