Saptamâna fructelor şi legumelor donate la Colegiul “Gheorghe Tatarescu” | Primăria oraşului Rovinari
Pagina contact
Arhivă
Adrese diverse

În perioada 28.10.2013 – 01.11.2013 s-a derulat campania ”Saptamâna fructelor si legumelor donate” în cadrul Strategiei Nationale de Actiune Comunitara (S.N.A.C), proiect implementat în scoala noastra din anul 2007, având coordonator pe doamna profesoara Gridan Maria.

În toata aceasta perioada elevii si profesorii voluntari în numar de 84 au colectat legume si fructe pe care le-au donat copiilor cu CES  din Casa de Tip Familial „Tineretului” Rovinari, precum si unor elevi cu situatie materiala precara din liceu. Scopul acestei campanii este acela de a-i sensibiliza pe elevii si profesorii voluntari fata de cazurile sociale existente.

Profesorii voluntari implicati: Fârta Dumitru, Patrulescu Corina, Popescu Mirabela, Vatau Roxana, Tîrca Mihaela, Peptan Daniela, Banete Maria, Negomireanu Irina, Cheana Anca, Rosca Valeria, Visan Camelia.

Reprezentant Primaria Rovinari: Chiru Adina

    
Cauta
Retele Sociale