"Ghiocei de Ziua Ta" – un spectacol dedicat doamnelor | Primăria oraşului Rovinari

Cu ocazia zilei de 8 martie, Ziua Internaţională a Femeii, Consiliul Local şi Primăria Rovinari au oferit un spectacol folcloric intitulat „Ghiocei de Ziua Ta”, care a fost dedicat în special doamnelor şi domnişoarelor din localitate.

Intrarea a fost liberă, motiv ce a determinat publicul să vină la spectacol, şi să umple sala de spectacole a Casei de Cultură. Printre interpreţi s-au numărat Emilia Ghinescu, Vasile Ciobanu, Mihai Priescu. Înaintea începerii spectacolului, primarul Dorin Filip şi viceprimarul Chivu Laurenţiu, au oferit flori doamnelor şi domnişoarelor prezente în sală.

Etichete