“Ghiocei de Ziua Ta” – un spectacol dedicat doamnelor
Pagina contact
Arhivă
Adrese diverse

Cu ocazia zilei de 8 martie, Ziua Internaţională a Femeii, Consiliul Local şi Primăria Rovinari au oferit un spectacol folcloric intitulat „Ghiocei de Ziua Ta”, care a fost dedicat în special doamnelor şi domnişoarelor din localitate.

Intrarea a fost liberă, motiv ce a determinat publicul să vină la spectacol, şi să umple sala de spectacole a Casei de Cultură. Printre interpreţi s-au numărat Emilia Ghinescu, Vasile Ciobanu, Mihai Priescu. Înaintea începerii spectacolului, primarul Dorin Filip şi viceprimarul Chivu Laurenţiu, au oferit flori doamnelor şi domnişoarelor prezente în sală.

    
Retele Sociale
Sondaj de opinie:

Care din urmatoarele specializari in cadrul Colegiului "Gheorghe Tatarescu" sunt oportune elevilor nostrii?

Arată Rezultatele

Loading ... Loading ...