Ziua Recoltei la Rovinari
Pagina contact
Arhivă
Adrese diverse

Consiliul Local Rovinari si Primãria Orasului Rovinari în colaborare cu Casa de Cultura Rovinari au organizat in zilele de 4 si 5 octombrie, manifestarea culturala specifica toamnei, „Ziua Recoltei”.
Activitatile din cadrul manifestarii au avut loc in Piata Agroalimentara din oras. Deschiderea oficiala a manifestarii a fost facuta de catre Primarul Dorin Filip, sâmbâta începând cu ora 11, fiind urmata de un program artistic de
muzica populara.

Standurile din piata au fost amenajate astfel încât producatorii agricoli individuali de fructe si legume din judet si din regiune, sa-si desfasoare activitatea în incinta pietei într-un cadru specific acestei sarbatori.

    
Retele Sociale
Sondaj de opinie:

Care din urmatoarele specializari in cadrul Colegiului "Gheorghe Tatarescu" sunt oportune elevilor nostrii?

Arată Rezultatele

Loading ... Loading ...