Ziua vârstnicilor sărbătorită şi la Rovinari
Pagina contact
Arhivă
Adrese diverse

Consiliul Local Rovinari în colaborare cu Serviciul Public de Asistenta Sociala si Casa de Cultura Rovinari au organizat cu ocazia Zilei Internationale a Persoanelor Vârstnice, o manifestare în cinstea acestora. Astfel, 180 de persoane de peste 60 de ani s-au bucurat si au uitat pentru o zi de singuratatea si de greutatea vârstei care-i apasa. Alaturi de masa festiva organizata, si de spectacolul de muzica populara oferit de o formatie din Rovinari, vârstnicii si-au aratat maiestria într-un concurs de dans în urma caruia au fost premiati de catre Primarul Dorin Filip.

Multi dintre vârstnicii ramasi singuri pe drumul vietii, au avut momente de mare bucurie când si-au regasit vechii prieteni, fiind pentru prima data la aceasta sarbatoare.

„Nimic nu este greu când îti doresti ceva cu adevarat pentru a aduce bucurie în sufletele celorlalti, mai ales când ai si posibilitati”, a declarat Primarul Dorin Filip.

    
Retele Sociale
Sondaj de opinie:

Care din urmatoarele specializari in cadrul Colegiului "Gheorghe Tatarescu" sunt oportune elevilor nostrii?

Arată Rezultatele

Loading ... Loading ...