SVSU Rovinari a participat la Ziua Pompierilor Gorjeni aniversată la Tîrgu – Jiu
Pagina contact
Arhivă
Adrese diverse

Peste 100 de pompieri militari gorjeni, printre care şi pompierii de la SVSU Rovinari au participat duminică 13 septembrie la manifestările prilejuite cu ocazia Zilei Pompierului desfăşurate laTîrgu – Jiu. Ceremonia aniversară a avut loc în Piaţa Prefecturii din Tg -Jiu şi a debutat cu un scurt ceremonial religios şi depuneri de coroane la monumentul eroului post-mortem Dumitru Petrescu. În acest fel s-a marcat împlinirea celor 161 de ani de la “Bătălia din Dealul Spirii”. Mai trebuie menţionat că Prefectul Ion Florescu, preşedintele Consiliului Judeţean Ion Călinoiu, precum şi Primarul municipiului Tg-Jiu Florin Cârciumaru i-a felicitat şi le-a mulţumit pentru activitatea pe care o depun atât pompierii militari cât şi cei voluntari.

    
Retele Sociale
Sondaj de opinie:

Care din urmatoarele specializari in cadrul Colegiului "Gheorghe Tatarescu" sunt oportune elevilor nostrii?

Arată Rezultatele

Loading ... Loading ...