Concurs de patinaj organizat de primărie | Primăria oraşului Rovinari

Primăria oraşului Rovinari organizează în fiecare zi de joi fel şi fel de concursuri şi întreceri pe patinoar, constând în diverse  probe de patinaj, la finalul cărora se acordă premii şi diplome câştigătorilor. Joia aceasta au participat la concurs copiii cu vârsta cuprinsă între 7 – 10 ani. De menţionat faptul că toţi participanţii au fost premiaţi, iar celor trei câştigători li s-au acordat câte o diplomă, câte un abonament gratuit după cum urmează locul întâi o lună de zile, locul al doilea trei săptămâni, iar locul al treilea un abonament la patinoar pe o perioadă de zece zile. De la concursul de patinaj nu au lipsit nici aleşii locali, fiind prezenţi atât primarul Dorin Filip cât şi viceprimarul Chivu Laurenţiu precum şi consilierii locali Radu Dorina şi Mihai Florin Marian. Primarul oraşului, Filip Dorin aşteaptă în perioada următoare cât mai mulţi copii însoţiţi de părinţi pentru a le îndeplinii bucuria de a patina.