Concursuri de patinaj organizate săptămânal
Pagina contact
Arhivă
Adrese diverse

Primăria oraşului Rovinari organizează săptămânal concursuri de patinaj la finalul cărora acordă câştigătorilor premii constând în diplome şi abonamente la patinoar. Săptămâna trecută la concurul de patinaj s-au înscris trei clase de a III-a de la Şcoala Generală Numărul 1 Rovinari. Aceştia au profitat de vremea frumoasă şi au venit şi cu susţinători pentru ai- încuraja la cele trei probe în care a constat concursul. De la patinoar nu au lipsit nici de această dată aleşii locali, dacă până acum concursul era supervizat de primarul

oraşului Dorin Filip, de data aceasta la concurs au fost prezenţi viceprimarul Chivu Laurenţiu şi Radu Dorina – consilier local. Patinoarul de pe Bulevardul Minerilor încă de la inaugurare a fost luat cu asalt de către copiii dornici de a patina, şi cărora le place mişcarea. În această perioadă rece, patinoarul a reprezentat „bucuria copiilor”.

    
Retele Sociale
Sondaj de opinie:

Care din urmatoarele specializari in cadrul Colegiului "Gheorghe Tatarescu" sunt oportune elevilor nostrii?

Arată Rezultatele

Loading ... Loading ...