Sistem de supraveghere în unităţile de învăţământ din Rovinari
Pagina contact
Arhivă
Adrese diverse

Primăria oraşului Rovinari a realizat un sistem de supraveghere la Grupul Şcolar Industrial şi la Şcoala Generală Nr.1. Astfel s-a montat un număr de 22 camere la Grupul Şcolar Industrial dintre care 11 camere interior şi 11 camere exterior. Acestea sunt amplasate în locurile cele mai expuse ale unităţii şcolare (intrări, holuri, atelier şi în unele laboratoare). La Şcoala Generală Nr.1 s-au  montat 6 camere, 3 exterioare şi 3 interioare. Rolul acestor sisteme este de a induce elevilor, cadrelor didactice precum şi părinţilor elevilor un sentiment de siguranţă.

Un alt motiv ar fi prevenirea oricăror acte de violenţă în şcoli, care din păcate sunt într-o continuă creştere în unităţile şcolare din România.

    
Retele Sociale
Sondaj de opinie:

Care din urmatoarele specializari in cadrul Colegiului "Gheorghe Tatarescu" sunt oportune elevilor nostrii?

Arată Rezultatele

Loading ... Loading ...