Jiul Rovinari continuă seria meciurilor bune din acest sezon | Primăria oraşului Rovinari
Pagina contact
Arhivă
Adrese diverse

Vineri Jiul Rovinari a întâlnit echipa Ghecon Lăpuşata într-o partidă contând pentru etapa a V-a din Liga a III-a la fotbal. Echipa noastră a învins cu scorul de 1-0 (Şoşoi minutul 45) în prezenţa a peste 500 spectatori.

Meciul a fost unul extrem de disputat însă scorul de 1-0 a fost suficient pentru ca Jiul Rovinari să se menţină pe locul doi în seria C4. Toate cele trei meciuri disputate pe Stadionul Tineretului din Rovinari au fost câştigate de băieţii antrenaţi de Cătălin Trofin, care au ca obiectiv în acest sezon clasarea pe unul din locurile 1-5.

În cele cinci meciuri disputate până în prezent echipa a obţinut patru victorii şi o singură înfrângere în deplasarea de la Mătăsari. În etapa viitoare Jiul se va deplasa la Turnu Măgurele unde se anunţă un joc foarte dificil. Conducerea echipei Jiul Rovinari face un apel la toţi iubitorii fotbalului din oraşul nostru să fie alături de echipă într-un număr cât mai mare la toate meciurile care se desfăşoară pe teren propriu.

    
Cauta
Retele Sociale