Ziua vârstnicilor aniversată şi la Rovinari
Pagina contact
Arhivă
Adrese diverse

Vineri 01 octombrie 2010, peste 220 de persoane vârstnice au participat la petrecerea organizată de primărie cu ocazia aniversării Zilei Internaţionale a Persoanelor Vârstnice. Petrecerea a fost oferită persoanelor de vârsta a III–a din oraşul Rovinari.

Seniorilor li s-a oferit o masă festivă, un program de muzică specific vârstei lor, concurs de dans, şah, s-a organizat o tombolă în cadrul căreia s-au câştigat 31 de premii constând în aparate radio, casetofoane, MP3 playere, pick-upuri. Vârstnicii s-au simţit bine, fiind foarte mulţumiţi de programul oferit în acest an de ziua lor.

Au mai răspuns invitaţiei de a participa la acest eveniment preşedintele şi vicepreşedintele Consiliului Judeţean Gorj – Ion Călinoiu şi Vasile Râbu, directoarea Casei Judeţene de Pensii Gorj – Ghimişi Rodica, preşedintele Consiliul Judeţean al Persoanelor Vârstnice Gorj – Vulpe Gheorghe.

    
Retele Sociale
Sondaj de opinie:

Care din urmatoarele specializari in cadrul Colegiului "Gheorghe Tatarescu" sunt oportune elevilor nostrii?

Arată Rezultatele

Loading ... Loading ...