Concurs de ciclism organizat de autorităţile locale | Primăria oraşului Rovinari
Pagina contact
Arhivă
Adrese diverse

Duminică 22 mai 2011, Primăria Rovinari împreună cu Casa de Cultură şi Biblioteca Rovinari au organizat un concurs de ciclism pentru iubitorii acestui sport domiciliaţi în oraşul nostru.

Concursul a început la ora 11.30 şi a fost structurat pe două categorii: juniori şi seniori. Traseul a fost Strada Jiului – Muncii – Tineretului – Termocentralei, iar punctul de plecare/sosire a fost vis-a-vis de Restaurantul Jiul.

Toţi participanţii au primit din partea sponsorilor câte un breloc cu ROVINARI TOUR şi o îngheţată la gelateria de lângă Restaurantul Casa Românească. Câştigătorii au primit premii în bani în valoare totală de 700 lei, diplome şi medalii. Printre participanţi s-au numărat primarul Dorin Filip şi viceprimarul Chivu Laurenţiu.

Primăria Rovinari mulţumeşte poliţiei, jandarmeriei şi poliţiei locale pentru buna desfăşurare a concursului.

    
Cauta
Retele Sociale