7 medalii obţinute de pugiliştii de la Jiul Rovinari | Primăria oraşului Rovinari
Pagina contact
Arhivă
Adrese diverse

Pugiliştii de la Jiul Rovinari au obţinut şapte medalii la Campionatul Interjudeţean de Box pentru juniori, tineret, cadeţi şi seniori desfăşurat la Hunedoara.

Din cele şapte medalii, trei sunt de aur, iar celelalte patru de argint. Competiţia a fost foarte dură, având în vedere prezenţa cluburilor puternice cu tradiţie în box precum, Hunedoara, Arad, Timişoara, Sibiu, Râmnicu Vâlcea, Reşiţa şi Alba Iulia.

Jiul Rovinari a obţinut şapte medalii, cu şapte pugilişti prezenţi la competiţie, ceea ce înseamnă un procentaj de 100%. Acest lucru ne face să privim cu încredere spre Campionatul Naţional de Seniori, care se va desfăşura la Bacău (în perioada 24-31 iulie), unde sperăm să obţinem un număr la fel de mare de medalii.

Au obţinut medalii de aur: Liviu Ciobanu (57 kg. juniori), Liviu Cocină (60 kg. tineret), Vasile Cezar Petruţ (75 kg. seniori).

Au obţinut medalii de argint: Octavian Pîrvulescu (46 kg. juniori), Marian Băzăvan (56 kg. tineret), Claudiu Simescu (64 kg. tineret), Marius Duţu (56 kg. seniori).

    
Retele Sociale
Sondaj de opinie:

Care din urmatoarele specializari in cadrul Colegiului "Gheorghe Tatarescu" sunt oportune elevilor nostrii?

Arată Rezultatele

Loading ... Loading ...