De Dragobete – inele, sărutări şi declaraţii de dragoste | Primăria oraşului Rovinari
Pagina contact
Arhivă
Adrese diverse

Ziua îndrăgostiţilor – Dragobetele, a fost pentru cetăţenii oraşului Rovinari un prilej de sărbătoare, destindere şi distracţie.

Consiliul Local şi Primăria oraşului Rovinari, împreună cu Biblioteca oraşului Rovinari şi Casa de Cultură au oferit tinerilor îndrăgostiţi prilejul de a concura în cadrul unui concurs susţinut la patinoarul sintetic din centrul oraşului, pentru a-şi demonstra ingeniozitatea, curajul şi spiritul de echipă.

Probele au fost următoarele: prezentarea concurenţilor, declaraţie de dragoste, recunoaşterea partenerului, recunoaşterea unei melodii, dansuri moderne. Au participat şase cupluri, cu vârste cuprinse între 15 şi 19 ani, fiecare dintre ei fiind premiat cu certificate de îndrăgostiţi, iar concurenţii care s-au clasat pe locul I au primit o diplomă, premii în bani şi o cină romantică.

    
Retele Sociale
Sondaj de opinie:

Care din urmatoarele specializari in cadrul Colegiului "Gheorghe Tatarescu" sunt oportune elevilor nostrii?

Arată Rezultatele

Loading ... Loading ...
Etichete