Concert şi veselie de 8 Martie la Rovinari
Pagina contact
Arhivă
Adrese diverse

Cu ocazia zilei de 8 Martie, locuitorii oraşului Rovinari, iubitori de muzică populară românească, au avut parte de un spectacol de excepţie, oferit de către Consiliul Local şi Primăria oraşului Rovinari, împreună cu Biblioteca Rovinari şi Casa de Cultură, spectacol care s-a intitulat „O floare, un zâmbet, un cântec…”

Acesta a debutat cu dansuri şi cântece folclorice susţinute de Şcoala Populară de Artă secţia Rovinari (Profesor Coordonator Emilia Drăgotoiu Nanu) şi Grădiniţa Nr. 1 Rovinari (Profesor Coordonator Nicola Nicoleta), iar ca invitaţi speciali au participat Doiniţa şi Ionuţ Dolănescu, unii dintre cei mai cunoscuţi şi îndrăgiţi interpreţi de muzică populară din România.

Rovinărenii au primit bine şi chiar au lăudat această iniţiativă, participând în număr de aproximativ 500 de spectatori, atmosfera fiind una de sărbătoare, veselie şi destindere.

    
Retele Sociale
Sondaj de opinie:

Care din urmatoarele specializari in cadrul Colegiului "Gheorghe Tatarescu" sunt oportune elevilor nostrii?

Arată Rezultatele

Loading ... Loading ...