Ziua Recoltei motiv de sărbătoare pentru rovinăreni
Pagina contact
Arhivă
Adrese diverse

Duminică 14 octombrie 2012, în Piaţa Agroalimentară din centrul oraşului, a fost organizată Ziua Recoltei. Cu toate că, pentru cei mai mulţi dintre agricultori, recolta de anul acesta nu a fost prea bogată (datorită secetei), aceştia au participat cu cele mai frumoase recolte făcute anul acesta.

În ciuda vremii ploioase, oamenii au venit la sărbătoarea recoltei, pentru a se aproviziona de iarnă cu legume, fructe, produse agricole. Cei prezenţi la eveniment au avut parte de un spectacol de muzică populară, expoziţie de produse tradiţionale, fructe, legume, vin, ţuică. Sărbătoarea a început cu o slujbă de mulţumire pentru recolta făcută anul acesta.

    
Retele Sociale
Sondaj de opinie:

Care din urmatoarele specializari in cadrul Colegiului "Gheorghe Tatarescu" sunt oportune elevilor nostrii?

Arată Rezultatele

Loading ... Loading ...