La Rovinari, 8 martie rămâne o zi închinată femeilor | Primăria oraşului Rovinari

Primarul Oraşului Rovinari, Dorin Filip, şi-a făcut un obicei din a oferi flori doamnelor şi domnişoarelor în fiecare început de primăvară. Dacă până anul trecut acesta oferea flori rovinărencelor în prima zi a lunii martie, anul acesta a preferat să ofere flori doamnelor şi domnişoarelor pe 8 martie.

Tot cu ocazia Zilei Internaţionale a Femeii, Primăria şi Consiliul Local Rovinari alături de Casa de Cultură şi Biblioteca Rovinari au organizat la Casa de Cultură a Sindicatelor spectacolul intitulat: „O floare, un zâmbet un cântec …”, printre artişti numărându-se: Claudia Ionaş, Olguţa Berbec, Dumitru Vasilescu, Cristi Dules, Clubul Copiilor Rovinari şi Şcoala Populară de Artă – Secţia Rovinari.

Publicul a răspuns afirmativ la spectacolul oferit la iniţiativa primarului Dorin Filip, sala de spectacole a Casei de Cultură fiind arhiplină.