Uniunea Europeană acordă ajutoare alimentare persoanelor defavorizate
Pagina contact
Arhivă
Adrese diverse

Începând de azi 06.01.2015 se va proceda la distribuirea produselor alimentare acordate de Uniunea Europeană prin Programul Operaţional Ajutorarea Persoanelor Defavorizate. Distribuirea se face la sala de sport de pe Bulevardul Minerilor, între orele 10.00 – 16.00. Alimentele se ridică pe baza cuponului şi a documentului de identitate în original (carte de identitate, certificat de naştere).

Pentru persoanele care se regăsesc pe liste, dar, din diverse motive nu au acest cupon (fie nu l-au ridicat, fie l-au pierdut), alimentele se vor acorda pe baza actelor de identitate. Persoanele care fac parte din mai multe categorii, beneficiază de ajutoare alimentare pentru o singură categorie de persoane, cea căreia îi aparţin la data distribuirii produselor alimentare.

De reţinut faptul că produsele alimentare trebuie ridicate în termen de 30 de zile de la recepţionarea produselor alimentare de către Primăria Rovinari.

  Lista beneficiarilor de produse alimentare 2014 (484,4 KiB, 1.776 hits)

    
Retele Sociale
Sondaj de opinie:

Care din urmatoarele specializari in cadrul Colegiului "Gheorghe Tatarescu" sunt oportune elevilor nostrii?

Arată Rezultatele

Loading ... Loading ...