Festivalului Judeţean de Folclor „Tinere Talente” a VII-a ediţie.
Pagina contact
Arhivă
Adrese diverse

Zeci de copii talentaţi din Gorj au participat la cea de-a VII-a ediţie a Festivalului Judeţean de Folclor „Tinere Talente” ce a avut loc marţi, 26 Mai, la Rovinari. Cei mai buni interpreţi de muzică populară şi instrumentişti au fost premiaţi de autorităţile locale. Prin organizarea acestui festival am urmărit promovarea tradiţiilor şi folclorului în rândul tinerilor. S-a desfăşurat pe două categorii de vârstă, de la clasele V-VIII şi IX-XII, pentru două secţiuni: solişti vocali şi instrumentişti. La finalul acestui festival au fost premiaţi, cu diplome şi premii în bani, de către Primăria şi Consiliul Local Rovinari, tinerii care au reuşit să încânte juriul cu prestaţiile lor.

 

    
Retele Sociale
Sondaj de opinie:

Care din urmatoarele specializari in cadrul Colegiului "Gheorghe Tatarescu" sunt oportune elevilor nostrii?

Arată Rezultatele

Loading ... Loading ...