De 1 Martie, traditia continua, la Rovinari | Primăria oraşului Rovinari

Conform tradiţiei, de 1 Martie, primarul Oraşului Rovinari, Vodislav Claudiu – Dorinel, a oferit flori doamnelor şi domnişoarelor din Oraşul Rovinari.

Sărbătoarea Mărţişorului este o ocazie de celebrare a femeilor. A devenit deja o tradiţie ca primarul oraşului să marcheze Ziua Mărţişorului, prin oferirea unor simboluri ale primăverii, doamnelor şi domnişoarelor.

Ziua de 1 Martie este cea care prevesteşte sosirea primăverii, astfel încât primarul oraşului a avut ocazia de a oferi tuturor doamnelor şi domnişoarelor pe care le-a întâlnit o mie două sute de lalele.

Acest gest a fost primit cu mare bucurie de către cele cărora le-au fost oferite flori, considerând că este o dovadă de respect şi de normalitate.

De asemenea, au fost oferite flori şi angajatelor Primăriei Oraşului Rovinari, precum şi celor de la societatea SC Apă Canal Salubritate SRL.