Strategia de dezvoltare durabila a Orașului Rovinari 2015-2020 | Primăria oraşului Rovinari

În conformitate cu prevederile Legii nr. 52/2003 privind transparența decizională în administrația publică, republicată, aduce la cunoștintă publică inițiativa primarului orașului Rovinari, dl. Robert Dorin Filip, referitoare la elaborarea Proiectului de hotărâre privind aprobarea Strategiei de dezvoltare durabilă a Orașului Rovinari pentru perioada 2015-2020.

Textul completat al Proiectului de act administrativ mai sus menționat, împreună cu expunerea de motive și referatul de aprobare privind necesitatea adoptării acestuia, va fi afisat la sediul Primăriei orașului Rovinari, respectiv pe pagina web: www.primariarovinari.ro, începând cu data de 11.10.2016.

Eventualele propuneri, sugestii, opinii exprimate în scris, conținând și numele, prenumele, domiciliul si nr. de telefon al semnatarului, se vor depune la sediul Primăriei orașului Rovinari, Compartimentul Centru de Informare a Cetățeanului sau la adresa e-mail: office@primariarovinari.ro până la data de 22.10.2016, ora 10:00, la care se va organiza, la sediul Primăriei Rovinari, în sala de ședință, o dezbatere publică cu privire la Proiectul de hotărâre privind aprobarea Strategiei de dezvoltare durabilă a orașului Rovinari pentru perioada 2015-2020.

3441_001_page_2

Strategia de dezvoltare durabilă a orașului Rovinari 2015-2020 (3,1 MiB, 2.058 hits)