CONCURS – UN ORAS VERDE – CEA MAI FRUMOASĂ GRĂDINĂ | Primăria oraşului Rovinari

Primaria Rovinari si Consiliul Local Rovinari, organizeaza concursul cu tematica „UN ORAS VERDE – Cea mai frumoasa gradina cu flori aferenta caselor de locuit si blocurilor de locuinte” care se va desfasura in perioada 10 Mai – 31 Mai 2018. Perioada de înscriere: 27 Aprilie – 09 Mai. Inscrierea in concurs se va face la sediul Primariei Rovinari, printr-o cerere, care va cuprinde datele personale, la care se va atasa și o copie dupa C.I. sau B.I.

Pentru a realiza corecta evaluare a concurentilor, se vor constitui formulare de vot online pentru fiecare concurent, cuprinzând fotografii cu prezentarea gradiniilor participante. Pozele vor fi postate pe site-ul Primariei la adresa www.primariarovinari.ro, pe pagina de Facebook „Primaria Rovinari”, precum si la sediul Primariei Orasului Rovinari.

Premiile constau în bani și diplome, astfel:

– Premiul III – 1550 lei;

– Premiul II – 1650 lei;