Inaugurarea Patinoarului din Rovinari.
Pagina contact
Arhivă
Adrese diverse

Odata cu venirea iernii, Primaria Orasului Rovinari a inaugurat la sfârsitul lunii noiembrie, primul patinoar artificial din Gorj. Amplasat în centrul orasului, patinoarul este confectionat dintr-un plastic special, suprafata acestuia masurand 300 de mp. Acesta se dovedeste a fi mult mai avantajos decat cel clasic, deoarece costurile de intretinere ale acestuia sunt mult mai mici. Un alt avantaj este si acela ca va sta la dispozitia iubitorilor de patinaj inclusiv pe timpul verii. Primaria a pus la dispozitie 50 de patine care pot fi folosite gratuit de toti cei care doresc sa se bucure de acest sport.

    
Retele Sociale
Sondaj de opinie:

Care din urmatoarele specializari in cadrul Colegiului "Gheorghe Tatarescu" sunt oportune elevilor nostrii?

Arată Rezultatele

Loading ... Loading ...